флокуванняФлокування це процес нанесення зображення або повного покриву на потрібну поверхню з використанням текстильного волокна. Сама технологія флокування включає в себе попередню підготовку поверхні та змащення її спеціальним клеєм. Флокування відбувається під високою напругою, що дозволяє волокнам наелектризовуватись та врізатись в клей за допомогою спеціального обладнання. Одним із ключових елементів такого обладнання є високовольтний генератор який видає 20-150 тис.В.

Є кілька різновидів флоку, що змушує майстра з флокування враховувати це при виборі напруги нанесення флоку. Способи нанесення можуть мінятись не лише від типу флоку, але і навіть від його кольору. Флок може бути нанесено практично на будь-яку поверхню, хоч першочергово був лише для твердих поверхонь та тепер за допомогою спец. клеїв флок можна наносити навіть на одяг. У автомобільній сфері флок набуває широкого застосування. Його наносять на торпедо, дверні карти, інші елементи салону та навіть на елементи зовнішнього призначення (кришки дзеркал, капот тощо).

Флок повністтю повторює поверхню, на яку був нанесений, тобто при флокуванні, до прикладу, торпедо, при наявності на ньому тріщин, потрібно позбутись їх. Також флок володіє високою стійкісттю до механічних пошкоджень, стійкість до навколишнього середовища (вологість тощо), до деформації (згинів, розтягу), до забруднення (стійкість до мікрорганізмів). Навіть при використанні його на дверних ручках чи підлокітниках (де є потійний контакт) він служить досить довгий термін.